"Детки+предки"

Розвиваючий фітнес для дітей (1.5 - 3 роки)

Методика побудована на основі спостережень американського психолога Ж. Ледлофф, яка прийшла до висновку, що якщо ми будемо звертатися з дітьми так, як це робили наші предки протягом тисячоліть, наші малюки будуть спокійними і щасливими.

Ж. Ледлофф довела, що перший свій досвід дитина в основному отримує від тіла зайнятої матері. Її постійний рух і діяльність дають немовляті уявлення про активне життя. Поступово він засвоює, що рух - це одна з властивостей цього світу.

Мало рухлива мама дає малюкові уявлення про життя як про щось нудне і тягуче, що викликає в ньому непосидючість і метушливість - ознаки нестачі стимуляції з боку матері. Аналогічно, якщо мати ставиться до дитини, немов до тендітної кришталевої вази, то йому буде здаватися, що він такий і є. І навпаки безцеремонне поводження дозволить йому відчувати себе сильним, витривалим, який вміє пристосовуватися до будь-яких умов і ситуацій. Дитині не просто неприємно це почуття крихкості, слабкості, і уразливості, воно заважає подальшому розвитку і створює проблеми в старшому віці.

А найголовніше був доведений принцип спадкоємності: "Здорова щаслива рухлива мама - здорова щаслива рухлива дитина".

Цей принцип був перенесений у формат  уроку з фітнесу для дітей. Ця методика дозволить залишатися в гарній емоційній і фізичній формі мамі, і виростити здорову і щасливу дитину, а також підготувати його до садка, школи, соціального життя. Крім того, мамі не потрібно буде вибирати повести дитину на розвиваюче заняття або зайнятися собою. Відвідавши дитяче заняття з фітнесу, мама зможе скинути зайві кілограми і зміцнити свій опорно-руховий апарат.

Основною особливістю даного фітнес уроку є те, що спілкування з дитиною відбувається зрозумілою для нього мовою - через гру і рух (навіть вивчення літер і цифр ...) !!! Дитина, занурюючись в сценарій казки, починає виконувати потрібні для нас вправи та завдання.
Другою дуже важливою особливістю є те, що йде нерозривний зв'язок з матір'ю. До трьох років у дитини йде тісний контакт з мамою, розірвавши який передчасно, веде до серйозних наслідків у дорослому житті. Батькам стає важко знайти спільну мову зі своєю дитиною, а дитина замикається від батьків. Враховуючи цей дуже важливий психологічний момент, передача інформації на уроці відбувається по ланцюжку: інструктор - мама - дитина. Після трьох років ланцюжок взаємозв'язку може видозмінюватися: інструктор-дитина-мама. З ланцюжка видно, що як крути, мама повинна брати участь у тренувальному процесі, що не важливо присутній вона на занятті чи ні. Підтримка і розуміння самої близької людини дуже важлива на будь-якому життєвому етапі.

Як видно з ланцюжка для найменших, результат багато в чому залежить від мами, наскільки зрозуміліше для дитини вона зможе передати інформацію. Як це зробити? Дуже просто! Спілкуватися з дитиною на його мові і максимально влитися в його дитячий світ. Для цього потрібно з цікавістю брати участь у казці, і виконувати завдання, які ставить інструктор. Тоді говорити особливо нічого й не потрібно, тіло все скаже за вас. Дитини починає вабити процес, який з таким інтересом виконує мама, особливо якщо він дуже динамічний і активний. На підсвідомості у дитини починає відкладатися інформація, що рухатися це весело і добре. Тоді в старшому віці не потрібно буде зі сльозами тягнути дитину на спортивну секцію або примушувати робити зарядку. Організм сам вимагатиме руху.

Тепер ви можете уявити собі, що відкладеться у дитини в підсвідомості, якщо всі біжать, стрибають, танцюють, а мама в цей момент нерухомо сидить або стоїть. Ще гірший варіант, коли мами розходяться по різних кутах залу і починають базікати. У залі панує повний хаос, результат нульовий. Тому, щоб отримати хороший результат від тренування, доведеться попітніти. Дітей потрібно буде носити, качати, підкидати, брати участь з ними в іграх ... Але будьте готові до того, що дитина не все зробить з запропонованого на занятті. Не потрібно відразу бити паніку і робити поспішні висновки. Причин може бути декілька:
1) малюк міг збентежилася, або ще не встиг адаптуватися до колективу
2) дана вправа сьогодні не зацікавило, але це не означає, що завтра він теж не захоче її робити
3) у малюка поганий настрій чи турбують зубки.

Залежно від настрою  малюка мама повинна вести себе відповідно. Почувши команду інструктора, мама бере малюка за руку, або під пахви, залежно від поставленого завдання, і починає виконувати його. Якщо дитина не хоче виконувати дане завдання, тоді мама може взяти дитину на руки і виконати його спільно. Інформацію дитина отримує від тіла мами. І третій варіант, коли малюк не налаштований брати участь у завданні, і не налаштований сидіти на руках, тоді мама відпускає його по своїх справах, а сама в цей момент виконує поставлене завдання. Інформацію в цьому випадку дитина спише візуально, навіть якщо як вам здається, він не дивиться у ваш бік, і видасть вам її тоді, коли ви і самі цього не будете чекати, можливо, навіть через два дні, на вулиці.
 Категорично заборонено тиск: - Давай бігом роби! У такому випадку ви просто відіб'єте бажання до тренувального процесу. Залиште право дитині залишатися собою, навіть на занятті,  не забороняйте йому кричати, плакати, капризувати. Нехай брати участь з усіма в тренувальному процесі буде його бажання, а не наше з вами.

Одним словом запрошую Вас в подорож у дитинство! Але перед тим як відправитися в казку не забудьте стати дитиною! Ваш малюк Вам обов'язково в цьому допоможе !!!


У заняття включено:
  • Психологічний і фізичний розвиток дитини
  • Розвиваючі інтелектуальні вправи (вивчення букв, цифр, кольорів, геометричних фігур ..) через руховий апарат
  • Розтяжка
  • Елементи акробатики і аеробіки
  • Ритмопластика
  • Рухливі ігри
  • Вправи для розвитку координації
  • Профілактика захворювань хребта, плоскостопості
  • Розвиток музичного слуху з використанням музичних інструментів
  • Елементи функціонального тренінгу для мами

Немає коментарів:

Дописати коментар